- Тръмп обяви, че прекъсва връзките на САЩ със Световната здравна организация и че ще отнеме специалния търговски статут на Хонконг. Очаква се и двете решения да усложнят още международните отношения на Вашингтон, особено тези с Пекин.
- Орбан е скептичен към европейския план за икономическо възстановяване. Тревожат го общият дълг и това, че според него бедните ще подпомагат богатите. Ще подлага проекта на всенародно обсъждане с имейли. Приемането на предложения от Комисията план изисква единодушие на 27-те държави членки. Една да не е съгласна, той се проваля.
- Френската икономика се е свила по-малко от очакваното пред първото тримесечие, но все пак е в дълбока рецесия.
- Протестиращите в Минеаполис подпалиха полицейски участък в третия ден на безредици след смъртта на черен арестант.
- Twitter обозначи туит на Тръмп за сблъсъците в Минеаполис като прославящ насилието.
- Свободата на словото в социалните мрежи е под заплаха. Тръмп подписа изпълнителна заповед, която ще направи по-лесно съдебното преследване на социалните мрежи за публикувано в тях съдържание.
- Renault съкращава 15 000 работни места по света.
- Кризата е криза, политиката – политика. ЕС дава €500 милиона на Украйна – въпреки нестабилността и корупцията ѝ. И въпреки че собствените ресурси не му стигнат да подкрепи собствените си страни в кризата. За да го направи, Европа се кани да задлъжнее за 30 година напред със 750 милиарда евро. В същото време раздава налични ресурси на трети страни. После да не се чудите откъде извира евроскептицизмът. Да, тези парѝ не са в следващата Многогодишна финансова рамка, те са в сегашната, отдавна са планирани и одобрени, сега ЕС само ги изплаща. Но коронакризата го накара да промени толкова неща именно в сегашната рамка, да промени и най-строгите си правила за структурните фондове, за публичните финанси на страните членки и за държавната помощ. Излиза, че само помощта за страните от Източното партньорство остава незасегната.